Drony nad Paryżem | kobietabezpieczna.pl

Drony nad Paryżem

Drony nad Paryżem to kolejne zagrożenie o jakim dyskutują nie tylko Francuzi. Kilka miesięcy temu głośno było o przelotach tych małych statków powietrznych w pobliżu elektrowni atomowych. Ostatnio drony widziano także nad ambasadą USA, wieżą Eiffla i Placem Zgody. Poruszanie się takich statków w przestrzeni powietrznej Francji jest zabronione bez posiadania specjalnej licencji. Tymczasem egzekwowanie prawa pozostawia wiele do życzenia głownie za sprawą braku odpowiedniego wyposażenia. Policja francuska poszukuje już intensywnie „łapaczy dronów” urządzeń podobnej konstrukcji tyle, że odrobinę większych i mocniejszych, posiadających specjalne siatki chwytające. W ten sposób urządzenia wyposażone w kamery najpierw ułatwią policjantom „obejrzenie” intruza – czy nie przenosi ładunków wybuchowych a następnie jego przechwycenie i osadzenie na ziemi.
W ostatnich dniach złapano trzech dziennikarzy Al-Dżazira posługujących się niewielkim dronem. Jak powszechnie podejrzewa się małe urządzenia mogą swoją technologią służyć terrorystom w przygotowywaniu bądź realizowaniu zamachów.

RedS

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>