Bocian czy kapusta | kobietabezpieczna.pl

Bocian czy kapusta

sexidzeckoMamo co to znaczy robić laskę? To dość szokujące pytanie potrafią zadać dzieci z podstawówki. Czy jesteś gotowa i wiesz co na nie odpowiedzieć? A może potrafisz poradzić sobie z pytaniem dziecka w stylu: co to jest wytrysk? do czego służą tampony? Czy zajdę w ciążę jeśli penis dotknie mojej nogi? Świat dorosłych przenika bardzo łatwo do świata dzieci. Niezbyt jednak łatwo nad nim w głowach maluchów zapanować.

Rozmawiając o seksie razem z Twoim dzieckiem na nowo odkrywasz świat. Cieszysz się z rzeczy, które już dawno nie zaprzątały Twojej uwagi. Uczysz nazywać części ciała i wskazywać, gdzie maluszek ma oczka, rączki, brzuszek… STOP… Uważasz, że oboje macie jeszcze czas na rozmowę na krępujące tematy? Odczuwasz zażenowanie, kiedy syn lub córka pytają Cię o „te sprawy”? Jako rodzic musisz przecież stanąć na wysokości zadania i nie pozwolić, by kto inny zajął się edukacją seksualną Twojego potomka.

Twój kilkuletni syn uwielbia przymierzać sukienki? Ośmioletnia córeczka opowiada Ci historię poczęcia przez pocałunek? A może masz w domu nastolatka, który w ogóle nie chce rozmawiać na temat seksu? Nie możesz ryzykować zaniedbania tak istotnego aspektu w rozwoju Twojego dziecka, jakim są sprawy związane z płcią. Nie wiesz, co powinno ono wiedzieć i jak mu o tym powiedzieć? Nie chcesz odczuwać zakłopotania? Mamy dobrą wiadomość – autorzy książki „Bocian czy kapusta” przybywają ze wsparciem! Jeśli obawiasz się kłopotliwych pytań lub co gorsza musisz na nie już podpowiadać sięgnij po lekturę tej książki. Z pewnością pomoże Ci wyjść cało z wielu domowych opresji.

Red MA

Tyuł: Bocian, czy kapusta? Jak rozmawiać z dziećmi o seksie
AutorSteven C. Atkins , Lauri Berkenkamp ,
Wydawnictwo: Helion , 2008
Seria: Sensus
Liczba stron: 136

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>