Bez komórki ani rusz! | kobietabezpieczna.pl

Bez komórki ani rusz!

Czy zauważyłaś, co dzieje się z Tobą, kiedy przez roztargnienie i pośpiech zapomnisz wziąć ze sobą swojego telefonu komórkowego? Czy nie wpadasz wtedy w dziki szał i nie rozmyślasz jak mogłaś o nim zapomnieć, szczególnie teraz, kiedy spodziewasz się ważnych telefonów? Jeśli tak właśnie reagujesz to znaczy, że dopadł Cię komórkowy szał.

Pierwszy telefon zawdzięczamy Alexandrowi Grahama Bellowi, który w 1876 roku opatentował urządzenie, które umożliwiało przesyłanie mowy na odległość. Dwa lata później Thomas Alva Edison ulepszył ten wynalazek. Dzisiaj mamy do czynienia z intensywnym rozwojem sieci bezprzewodowych, które poprzez transmitowane fale radiowe dają nam możliwość rozmowy niemal z każdego miejsca na świecie. A do nawiązania połączenia potrzebny jest tylko mały przenośny aparat telefoniczny, zwany dziś potocznie komórką, i pole zasięgu. Sieci komórkowe proponują nam szeroką gamę telefonów komórkowych, różnorakie oferty abonamentowe i dodatkowe pakiety, które możemy dostosować do naszych potrzeb.

Choć trudno wyobrazić sobie nasze prababcie z telefonami w kieszeniach, to nikogo nie dziwi dziś widok drugoklasisty posiadającego swoją własną komórkę. Jeśli nie dostał jej w pierwszej klasie na rozpoczęcie roku szkolnego to z pewnością dostanie w prezencie na pierwszą komunię, zamiast zegarka czy roweru.

Bez obawy można stwierdzić, że większość z nas nie wyobraża sobie życia bez komórki. Zabieramy ją wszędzie, bo umożliwia nam stały kontakt ze światem. Jest z nami na spacerze, jest w kinie, a nawet, choć niektórym wyda się to śmieszne, podczas wynoszenia śmieci! Niektórzy zapominają o wyłączeniu jej w miejscach publicznych (kościół, teatr), co dla innych bywa dość irytujące. Jesteśmy wściekłe, kiedy rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Na szczęście bez problemu można dokupić sobie ładowarkę samochodową, którą wystarczy podłączyć do gniazdka zapalniczki w naszym aucie! To jest oczywiście rozwiązanie dla zmotoryzowanych. Dla tych, którym telefon padnie na mieście w czasie zakupowego szału niestety jeszcze nic nie wymyślono… Rajdowcy mogą też skorzystać z zestawu głośno mówiącego montowanego w samochodach dla bezpieczeństwa albo wybrać słuchawkę z zestawem bluetooth (służącą do umocowania na uchu bez konieczności używania kabla ). Takie słuchawki przeznaczone są też dla zabieganych biznesmenów i to właśnie oni najczęściej z nich korzystają.

Dzisiejsze modele telefonów umożliwiają wysyłanie i odbieranie poczty elektronicznej, przesłanie faksów, planowanie dni w organizatorze, zapisywanie ważnych dat w kalendarzu, przeglądanie stron internetowych. Poza tym niektóre umożliwiają prowadzenie videorozmów i nagrywanie krótkich filmików, które można przesłać dalej. Ale to jeszcze nie wszystko, co możemy zrobić przy pomocy komórki. Lista dostępnych funkcji jest bardzo długa i wciąż się poszerza. Komórki stają się miniaturkami komputerów.

Dla mniej wymagających znajdą się łatwiejsze w obsłudze aparaty. Większości z nas wystarczy to, że możemy wykonać połączenie i wysłać smsa. Jednak coraz więcej osób wybiera telefony z dodatkowymi funkcjami. Głównie chodzi o możliwość odbierania stacji radiowych i dźwięku w formacie mp3, pstrykanie zdjęć i przesyłanie mmsów. Bo właśnie mmsy zaczynają wypierać krótkie, bo tylko 160znakowe, informacje tekstowe. To zadziwiające, jakie znaczenie może mieć zwykły mms! Weźmy za przykład zaproszenie na spacer. Kolorowy obrazek w postaci roześmianego słońca i dołączony do niego dźwięk z tekstem: Czy wybierzesz się dziś ze mną na spacer? Chyba trudno byłoby oprzeć się takiej propozycji…

Ale to jeszcze nie wszystko! Producenci komórek żerują na naszej próżności. Doskonale wiedzą, co się sprzeda. Płaski ekranik, klapeczka i lusterko, do tego kształt kółka! Taka kompozycja do złudzenia przypomina elegancką puderniczkę, która doskonale pasuje do naszej torebki. Pewnie nie pogardziłybyśmy takim cackiem gdyby i cena była odpowiedniaJ Odpowiednia znaczy niższa, bo takie gadżety niestety trochę kosztują. Ale nie się czym przejmować! Jeśli Twoja komórka to starej klasy cegła kształtem zbliżona do domofonu możesz się postarać o jej lepszy wizerunek. Wystarczy, że wybierzesz się do sklepu z komórkowymi akcesoriami, a stamtąd na pewno nie wyjdziesz z pustymi rękami. Bo znajdziesz tam pokrowce – skórzane, przezroczyste, kolorowe, futerkowe, i obudowy w różnych kolorach czy z wizerunkami wielkich sław, ale też świecące diody, wisiorki, naklejki i wszystko inne, czym możesz ozdobić telefon.

Zerknij, co znajduje się na tapecie ekranu Twojego telefonu i jaki dźwięk przygrywa, gdy ktoś dzwoni. To miłe, kiedy gości tam zdjęcie bliskiej Ci osoby, a standardowy dzwonek zastępuje ulubiona piosenka. Bez wątpienia mania komórkowa trwa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>