Anatomia zdrady | kobietabezpieczna.pl

Anatomia zdrady

zdradaJeżeli ktokolwiek myśli, że zdrada nie jest jego problemem, że go nie dotyczy, to jest poważnym błędzie i powinien się mieć na baczności.

Autorzy „Zdrady w związku”- Anna Jakubowska i Paweł Zaremba-Śmietański ukazują czytelnikowi całe spektrum doświadczeń, przeżyć, emocji i przemyśleń związanych ze zdradzaniem i byciem zdradzanym.

Ich książka to swoiste kompendium wiedzy na ten jakże obecny w dzisiejszych czasach temat. To swego rodzaju podręcznik zawierający rys historyczny, społeczny i psychologiczny tego zagadnienia, definiujący pojęcie „zdrady” oraz wykładający najistotniejsze informacje dotyczące problemu.

Nie jest jednak kolejną, nudną, naukową pozycją, którą powinni przeczytać studenci na zajęcia. Siła tej książki tkwi w wypowiedziach anonimowych internautów na temat   zdrady. Obok konkretnych badań popartych statystykami, znajdują się żywe, pełne dramaturgii, szalejących, emocji autentyczne historie poszczególnych ludzi. Dzięki temu ten bardzo bolesny i trudny temat daje się „oswoić”.

„Zdrada w związku” ukazuje obiektywne spojrzenie na sprawę. W każdym rozdziale znajduje się „męski” i „kobiecy” punkt widzenia problemu oraz polemika między autorami, której zadaniem jest ukazanie złożoności ludzkiej natury.  Po raz kolejny czytelnik może stwierdzić, że odmienność obu płci zaznacza się w niemalże każdej sferze naszego życia, a omawiane przypadki związków są dziwnie znajome.

Niezależnie od punktu widzenia na zdradę, od doświadczeń, bądź ich braku, dobrze jest przez chwilę zastanowić się nad własnym związkiem.

Zdrada stała się powszechna, a współczesna kultura przesycona erotyzmem, chęcią zdobywania nowych doświadczeń i obalaniem dawnych wartości moralnych nie sprzyja wierności. Może więc tego typu „podręcznik” na temat zdrady pomoże odnaleźć właściwą drogę w dzisiejszym pełnym pułapek świecie.

veronique     

Tytuł: „Zdrada w związku -  On zdradza, ona zdradza, oni zdradzają”

Autorzy: Anna Jakubowska i Paweł Zaremba-Śmietański
Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka
ISBN: 83-7469-054-2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>