Alergia na kota | kobietabezpieczna.pl

Alergia na kota

Zaczerwienienie spojówek, łzawienie, katar, napady duszności czasem wysypka, to najczęstsze objawy alergii. Pojawiają się w sytuacji, gdy w pobliżu znajduje się substancja uczulająca.

Nowy domownik to ogromna radość. To również obawa o to czy nie będziemy mieli na naszego ulubieńca alergii.

Co zrobić, jeśli zauważymy występowanie alergii np. na kota?
Podstawowa zasada: usunąć źródło alergii! Mimo, iż rozstanie z ulubieńcem może być bolesne, będzie to lepsze rozwiązanie, niż przyjmowanie leków odczulających i narażanie się na przykre i niebezpieczne dla naszego organizmu dolegliwości.

Warto pamiętać jednak, że zanim podejmiemy taką decyzję należy potwierdzić stosownymi testami, na co mamy alergię! Zdarzało się już tak, że ktoś oddawał zwierzę a alergia pozostawała, gdyż była powodowana innymi substancjami.

Trudno jednoznacznie powiedzieć, jakie zwierzęta uczulają najbardziej. Wszystko zależy od genotypu człowieka. Nie potwierdziły się badania mówiące o silniejszych alergenach występujących w sierści kota, w stosunku np. do sierści psa. Nie ma też jednoznacznej odpowiedzi, czy da się wyhodować nieuczulające zwierzęta. Japońscy naukowcy, twierdzą, że tak i sprzedają specjalną odmianę kotów, która kosztuje nawet kilka tysięcy dolarów.

Zwolennicy przebywania w towarzystwie zwierząt sugerują inne mniej alergizujące zwierzęta. Trudno jednak o takie. Alergeny mogą znajdować się w źle utrzymanym akwarium, na ptasich piórach czy odchodach.
Jako najmniej alergizujące, wymienia się węże i żółwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>