101 pomysłów na własną firmę | kobietabezpieczna.pl

101 pomysłów na własną firmę

Kiedy kilka lat temu podczas świątecznej kąpieli w wannie wpadłam na pomysł uruchomienia w moim mieście szkoły rodzenia, nawet nie przypuszczałam jaką lawinę energii z siebie uwalniam. Pomysł zelektryzował mnie na tyle, że jeszcze tego samego dnia zaczęłam wydzwaniać po zaprzyjaźnionych ginekologach, by jak najszybciej swoje postanowienie wprowadzić w czyn.

Pomysły w naszych głowach rodzą się nieraz błyskawicznie i całkiem przypadkowo. Są także czasem długo wyczekiwane i wielokrotnie modyfikowane, by dać nam satysfakcję a nierzadko i pieniądze. Rozglądając się za własnym biznesem, warto być cierpliwym. Trzeba włączyć zmysł obserwacji i podglądać, co robią inni odnoszący sukcesy. Nie zawsze uruchomienie własnej działalności musi wiązać się z dużymi nakładami finansowymi i ogromną wiedzą. Czasem wystarczy trochę czasu i kilka metrów kwadratowych we własnym domu. Innym razem do realizacji marzeń potrzeba komputera i dostępu do Internetu. Biznesy mogą być stałe i okresowe (ot chociażby takie jak organizacja dostarczania świątecznych choinek). Wszyscy fachowcy podkreślają, że najważniejszy jest dobry pomysł.

Ostatnio w moje ręce wpadła książka z serii small business, autorstwa Janice Keefe i Corey Handler „101 pomysłów na własną firmę.
To bez wątpienia świetna pozycja, napisana prostym i konkretnym językiem, stanowiąca wzór do wykorzystania przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej.

Opieka nad dziećmi, organizacja imprez, koszenie trawników, sprzątanie domów, czyszczenie wykładzin, udzielanie korepetycji czy projektowanie stron internetowych to tylko kilka pomysłów z setki tam opisanych. Każdy pomysł zawiera dokładną instrukcję uruchamiania działalności, ocenę ryzyka, sposób kształtowania cen i kolejność kroków do wykonania. Ważne kwestie poruszane w książce, dotyczą sposobów unikania niepotrzebnych kłopotów, informacji o ubezpieczeniach oraz niezbędnych narzędziach do rozpoczęcia pracy.

Jeśli w twoich postanowieniach świąteczno-noworocznych, może pojawić się wizja założenia i prowadzenia własnej działalności, serdecznie książkę polecam!

Basia

101pomyslownafirmeKsiążka wydana nakładem wydawnictwa HELION
Seria: Small Business
Tytuł: 101 pomysłów na własną firmę
Autorzy: Janice Keefe i Corey Handler
Tytuł oryginału: „101 Small Business Ideas for Dunder $ 5000″

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>